důležité info k focení portrétů a ceny

důležité info k focení portrétů a ceny

jaké fotky byste rádi? boudoir nebo akt, těhotenský portrét, rodinku, děti, miminko, nebo portrét na památku se svoukamarádkou nebo dospívající dcerou? Vyberte si, ráda pro Vás udělám co bude v mém umu :-) 

níže Vám poradím jaký balíček si zvolit, co si vzít s sebou na focení a jak to celé bude probíhat ....

balíček Portrétní minimum je vhodný pro focení s menší náročností na produkci, spíše klasické portréty u kterých se ví co od nich čekat, rodiny s většími dětmy, kamarádky, párové portérty nebo focení s menšími dětmi, které jsou „ostřílení draci“ a o kterých víte, že více jak hodinku nevydrží a rozhodně nebudou mít problém s novým prostředím.

balíček To pravé ořechové vznikl na základě našich dlouholetých zkušeností. poskytuje nám dostatek prostoru a času se na sebe naladit, v průběhu focení si odpočinout a načerpat novou energii pro focení v dalším outfitu na jiné scéně. 

Je vhodný na focení miminek a dětí které se potřebují rozkoukat, tím vzniknou jak akční fotky tak po omrknutí prostředí i statické portrétní obrázky.

balíček Více umění je určen pro ty, co poznají a ocení jemné nuance a poezii fotografie. Výsledné dílo nebudou fotky, ale obrazy. Tato varianta portrétování vyžaduje schůzku před focením, kde se seznámíme, nastavíme laťku a celý koncept díla.

 

možnost zajištění vizážistky

líčení je potřeba domluvit se při objednání vašeho focení. Doporučím Vám tu nejlepší co znám, vizážistku Michealu Červenskou, ta vás nalíčí i načeše. Budete-li mít objednán balíček "To pravé ořechové" bude s námi po většinu času focení. 

co následuje po objednání termínu

Po té co si s námi termín dohodnete, obdržíte e-mail s potvrzením termínu a času focení. Také si vám dovolím zaslat fakturu za rezervaci ve výši 500 Kč. Záloha se v případě změny termínu přesouvá na termín nový. Týden před focením vám automaticky přijde další mail s připomenutím focení a s typy jak se na focení připravit.

 

jaké oblečení si s sebou připravit

Na rodinné focení je dobré si připravit podobně barevné kombinace pro všechny členy rodiny. Můžou to být veselé barvy, ale i barevně jednoduché varianty např. džíny a bílé košile, halenky nebo šaty a černá kombinace. Vezměte s sebou více  variant oblečení, ať máme z čeho vybírat a fotografie tak mohou být pestřejší. ale jen takové, ve kterém se budete cítit dobře.

Při výběru oblečení se pokuste vyhnout kouskům s velkými nápisy či vzory, působí na fotkách velmi rušivě.

 

den focení a jeho průběh

po příchodu do ateliéru se s vámi nejdřív domluvím na přesné představě výsledných fotografií, pózách a vybereme vhodné  pozadí a světlo. Focení trvá dle vámi zvoleného balíčku. 

po focení

Do třech pracovních dní po focení, vám mailem zašlu link na webovou galerii s náhledovými fotkami. Po obdržení vaší objednávky máme zakázku připravenou k převzetí obvykle do dvou až třech týdnů. V případě potřeby je možné individuálně dohodnout i kratší termín. Fotografie jsou splatné při osobním předání fotografií

v hotovosti nebo v případě zaslání přepravní společností se hradí bezhotovostně na základě faktury, kterou je nutné uhradit před odesláním fotografií.

 

novorozená miminka

Fotky spících novorozeňátek je třeba realizovat maximálně do 14 dnů po narození. Takto malá nebo i ještě menší spící miminka tolik nevyrušuje manipulace během focení, snáz se polohují a tak mnohem lépe vše zvládneme. Maminky prosím, rezervujte si termín pro focení minimálně 2 měsíce před plánovaným termínem porodu a počítejte alespoň se 4mi hodinami focení. Takto dlouhý čas nám zajistí potřebný klid a pohodu v průběhu focení. Pokud se miminku na svět nechce, je důležité nás kontaktovat a zavčas se domluvit na posunutí termínu focení. Vždy něco vymyslíme!

 

Ceny

Profesionální portrétní fotografie při jejichž tvorbě kladu velký důraz na výslednou kvalitu, která odpovídá vysokým požadavkům a normám profesionální portrétní fotografie. Fotografie k úpravám a tisku si osobně vyberete po focení nebo z webgalerie.


reprezentativní portrét  1.650,- Kč

V ceně : 30 min. focení / styling - dle dohody / pokročilá retuš / high res foto + web size foto via email / pronájem ateliéru / lokace dle dohody - doprava po Praze zdarma  / 1 ks tištené fotografie ve formátu A5 v dárkovém balení - zaslání doporučeně Českou poštou zdarma nebo osobní předání.

Ideální pro jednotlivce, kteří chtějí dokonalý portrét pro business účely, či CV bez vynaložení zbytečných finančních i časových přostředků navíc. Lze zakoupit formou dárkového poukazu.

kolekce portrétních fotografií  2.450,- Kč

V ceně: 60 minut focení / lokace dle dohody - doprava po Praze zdarma, pronájem ateliéru v ceně / pokročilá retuš / high res foto + web size foto USB flash disk / 1 fotografie vč. tištěné fotografie ve formátu A5 - zaslání v dárkovém balení doporučeně Českou poštou zdarma nebo osobní předání.

Finální výběr z nejlepších, upravených fotografií k tisku bude k dispozici na webu pod osobním odkazem. Konečný výběr fotografií není limitován počtem kusů. Cena dalších fotografíí dle rozsahu retuší - viz. níže.

Doporučuji všem, kteří mají zájem o profesionální fotografie se silným důrazem na umělecké podání fotografie. Vhodné zejména pro osobní použití a památku, editorial - fashion/lifestyle, svatební portréty, model-booky, kalendáře, či firemní prezentace. 

Tento balíček není limitovaný počtem fotografovaných osob. Lze zakoupit formou dárkového poukazu.


exkluzivní kolekce 13 fotografií  9.450,- Kč

od 180 minut focení / lokace dle dohody - doprava po Praze zdarma, pronájem ateliéru v ceně / 3x styling / 3x MakeUp / 3x vlasový styling / pokročilá retuš / high res foto + web size foto USB flash disk / 13 ks tištěných fotografií ve formátu A5 nebo fotokniha ve formátu A4, nebo kalendář ve formátu A3 v ceně - zaslání v dárkovém balení doporučeně Českou poštou zdarma nebo osobní předání

Doporučuji všem, kteří mají zájem o kompletní profesionální fotografické služby se silným důrazem na umělecké podání fotografie. Vhodné zejména pro editorial - fashion/lifestyle, svatební portréty, model-booky, kalendáře, či firemní prezentace. 

Tentobalíček není limitovaný počtem fotografovaných osob. Lze zakoupit formou dárkového poukazu.


analog bw portrait 9.450,- Kč

V ceně: 120 min. focení / styling - dle dohody /střední formát negativů 6x6 cm - lokace dle dohody - doprava po Praze zdarma, velký formát negativů 12x16 Cm pronájem atelieru v ceně / high res scan foto + web size foto via email 

5ks ručně zvětšovaných bromostříbrných fotografií 20x20 v dárkovém balení nebo 5 kyanotypických kontaktních fotografií v dárkovém balení- zaslání doporučeně Českou poštou zdarma nebo osobní předání

Skvělá volba pro ty jež hledají nadčasové portrétní fotografie na století ověřených bromostříbrných materiálech. Lze zakoupit formou dárkového poukazu.


kolekce rodinných fotografií mimo ateliér 5.450,- Kč

V ceně: 120 min. focení / lokace dle dohody - doprava po Praze zdarma / 20 - 30 high res  foto + web size foto via email 

7ks tištěných fotografií ve formátu A5 v dárkovém balení - zaslání doporučeně Českou poštou zdarma nebo osobní předání

Rodinné fotografování, akční portréty dětí, miminek - newborn v klidném prostředí domova nebo na oblíbených místech v terénu. Tento balíček není limitovaný počtem fotografovaných osob. Lze zakoupit formou dárkového poukazu.

jednotlivé služby:

hodinová sazba fotografa

1.500,- Kč

ateliér - hodinová sazba

500,- Kč

digitálně pořízené fotografie / objednávka k hodinové sazbě / základní retuš / high res foto / web size foto/

350,- Kč

pokročilé úpravy digitálně pořízené fotografie / pokročilá beauty retuš / oprava grafických úprav cizích fotegrafií atd.

550,- Kč

focení po 20. hodině - jednorázový příplatek

690,- Kč

ručně zvětšené analogové fotografie 20x20 cm

550,- Kč/ks

kyanotypické kontaktní fotografie - modráci

1150,-Kč/ks

doprava po území ČR

7,- Kč / km

HAIR & MAKEUP & STYLING / služby profesionálního vizážisty, či stylisty 

ceny se řídí dle ceníku našich smluvních vizážistů a stylistů - cca 1000,- Kč / make up & hair

 

Ceny jsou uvedené vč. daně. Nejsem plátce DPH. Změny cen vyhrazeny. 

portrét na památku

portrét na památku

portrét na památku

portrét na památku

portrét na památku

portrét na památku

"svatá trijice"

"svatá trijice"

máma, bába, vnučka

abychom nezapomněli na naše blízké a hlavně jak vypadali. Děti, rodiče, prarodiče, přátelé nebo křeček. Ti všichni tvoří naše vzpomínky a historii. Po celý náš i jejich život. Proto neváhejte, vezmete se za ruce a přijďte za námi do ateliéru. Budete-li si přát, zajistím prvotřídní vizážistku ....

portrét na památku

portrét na památku

portrét dcery a otce :-)
portrét na památku

portrét na památku

portrét na památku-maminka v očekávání

portrét na památku-maminka v očekávání

trošku netradiční těhotenké fotografie
portrét maminky

portrét maminky

portrét na památku

portrét na památku

s možným použitím pro pracovní potřeby - firemní, manažerský portét
portrét na památku

portrét na památku

s možným použitím pro pracovní potřeby - firemní, manažerský portét
portrét na památku

portrét na památku

s možným použitím pro pracovní potřeby - firemní, manažerský portét